×

Německá kvalita

Storchenmühle již dle svého názvu odkazuje na německý region. 

Firma Storchenmühle byla založena v roce 1949 a soustředila se zejména na výrobu dětských postýlek. První výroba se rozeběhla v přízemí domu č.16 v německém Mannsfluru.

Od roku 1963 se díky první dětské autosedačce Nikki etablovala na pole dětských autosedaček, tento segment svým způsobem sama značka Storchenmühle díky svému know-how i vytvářela.


V dnešní době sídlí Storchenmühle dětské autosedačky se svým moderním výrobním závodem stále na území Německa, pár stovek metrů od původního domu č.16.

Náhradní díly Storchenmühle

Pokud hledáte náhradní díly a vlastníte dětskou autosedačku Storchenmühle, případně jiné produkty z doplňkového sortimentu portfolia Storchenmühle, pak jste správně na oficiální stránce Storchenmühle pro Českou republiku.

Náhradní díly pro současné autosedačky (například Storchenmühle Starlight SP, Storchenmühle Solar 2, Solar 2 SeatFix a Solar IS) máme z velké míry skladem.

Náhradní díly pro již nevyráběné dětské sedačky Storchenmühle (My-Seat CL, Twin One, Twin 0+, Tri-Star, Ipai, Ipai SeatFix, Solar, Solar SeatFix, Primus a další) je většinou možno poptávat a objednávat u výrobce prostřednictvím našeho servisu.

Dětské autosedačky Storchenmühle jsou bezpečnostní prvek v rámci silničního provozu. Pro zajištění bezpečnosti a správného fungování produktu jsou  některé díly dle nařízení německého výrobce Storchenmühle montovány pouze v autorizovaném servisu, není je tedy možné opravit/namontovat svépomocí.  Pro bližší informace se ná nás můžete obrátit prostřednictvím sekce kontakty.Autosedačka po nehodě

Dětské autosedačky Storchenmühle jsou navrženy pro maximální ochranu dítěte. Pokud dojde k nehodě, při kterém se autosedačka nachází v daném voze, je nutné autosedačku přestat používat a to i v případě, že v autosedačce žádné dítě nesedělo.

Pokud Vám cizí osoba zavinila nehodu, je nutné do policejního protokolu nechat uvést informaci, že sedačka byla součástí vozidla. Plnění za náhradu autosedačky by tam mělo být přeneseno na viníka nehody, případně jeho pojišťovny.

Pokud je viníkem nehody osoba, v jejíž voze se dětská autosedačka nachází, je možné uplatnit plnění v rámci své pojišťovny, v případě, že je autosedačka zanesena do pojištění.

Pro poskytnutí plnění pojišťovnou je zpravidla nutné autosedačku odeslat se speciálním protokolem o nehodě k výrobci sedačky. V případě potřeby nás kontaktujte pro bližší informace.

Tento postup má obecný a informativní charakter. Pojištění dětské autosedačky, uplatnění plnění po nehodě a další náležitosti se odvíjí od postupů pojišťovny a specifikace pojistné smlouvy.

Zeptejte se

Položky označené * jsou povinné.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.