×

RECARO Optia, RECAROfix a SmartClick

RECARO Optia, RECAROfix a SmartClick
10.08.2017

Vážení zákazníci,

rádi bychom vysvětlili situaci u výrobků RECARO:  Optia, RECAROfix a SmartClick, které souvisejí s informacemi v médiích.

Výrobce provedl přes 35 dodatečných testů i se zvýšenými zátěžemi a sedačka Optia v nich obstála. Žádné popisované uvolnění, jako z medializovaného videa, se neprojevilo. Autosedačka RECARO Optia byla stažena z prodeje formou dobrovolné svolávací akce. Autosedačka Optia má nedotčenou homologaci, jejíž platnost a fyzická spolehlivost byla prověřena mnohačetným návazným přetestováním i se zvýšenými hodnotami testovací zátěže. Stažení modelu Optia z prodeje je tak čistě pozitivní přístup výrobce RECARO v reakci na mediální kampaň.

Důkazem jsou následující body:

  1. Báze RECAROfix, kterou využívá i sedačka Optia, pomohla k nejlepšímu celosvětovému výsledku v autosedačkách, kdy RECARO Privia, díky bázi RECAROfix, získala nejlepší kdy udělenou známku na světě mezi všemi značkami.

  2. Sedačka Optiafixvyhrála svojí váhovou kategorii 9-18kg v testech již v roce 2016.

  3. Autosedačka RECARO Optia měla veškeré vývojové, kvalitativní i homologační charakteristiky k tomu, aby se opět ucházela o nejlepší místa v testech.


Důležitý a nezvratný fakt je, že sedačka Optia má nadále plně platnou homologaci. A to vzhledem k tomu, že medializované video pochází z testu, který je parametricky mimo rámec homologace a při opakovaných testech i se zvýšenou zátěží se nepodařilo navodit popisované chování sedačky. Nicméně, jak již bylo zmíněno, výrobce RECARO se rozhodl autosedačku Optia stáhnout z prodeje. Je to důležité gesto dokazující, že RECARO patří mezi špičky v oboru a nenechává žádné pochyby o bezpečnosti RECARO produktů.

RECAROfix a SmartClick jsou bezproblémově fungující báze v aktuální nabídce sortimentu RECARO. Báze jsou kompatibilní s autosedačkami RECARO pro nejmenší děti: Privia, Privia EVO a Guardia.

Děkujeme za Vaší pozornost a věříme v obnovení důvěry ve značku RECARO.

V zastoupení značky RECARO

Ing. Jan Bartoš junior
Autoseating s.r.o.

 

Víte o nás na facebooku?
Autosedačky RECARO
Autosedačky Storchenmühle
-------------------------------------
BeltUpp komfortní pás
-------------------------------------
skákadla Hopsa

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.