×

RECARO - stanovisko k testům Optia

RECARO - stanovisko k testům Optia
27.07.2017

Vážení zákazníci,


reakce na záležitost sedačky Optia na sebe nenechala dlouho čekat. Výrobci se i přes opakované testování sedačky Optia ve spolupráci s externími partnery nepodařilo navodit obdobné chování autosedačky, které zveřejnil testovací institut Stiftung Warentest (případně odpovídající lokální agentury). Výrobce se však rozhodl pro velmi rázné řešení. V příloze uvedené na konci této stránky naleznete oficiální vyjádření společnosti RECARO.

Vzhledem k tomu, že bezpečnost zákazníků je nejvyšší prioritou, rozhodl se výrobce nahradit všechny autosedačky RECARO Optia i přes to, že popsaný problém při opakovaných testech za přísnějších podmínek nenastal. V zájmu zajištění bezpečnosti našich koncových spotřebitelů je tento program určen k tomu, aby bylo zajištěno, že dotčený produkt již nebude používán.

Zákazníci, kteří mají autosedačku Optia, budou obslouženi přímo výrobcem a to výměnou zdarma za jeden z náhradních produktů ověřené kvality:

 

  • Optiafix– vítěz testu své váhové kategorie 9-18 kg
  • Monza NOVA IS – vítěz testu své váhové kategorie 9-36 kg
  • Sport HERO též ověřeného nezávislými testy 9-36 kg

 

RECARO OptiafixRECARO Monza NOVA ISRECARO Sport Hero

RECARO Optiafix

RECARO Monza NOVA IS

RECARO Sport Hero

 

Pro zákazníky bude připravena webová stránka v českém jazyce na adrese https://safety.recaro-cs.com/ , díky které bude zákazníkovi zaslána nová autosedačka RECARO a zároveň bude přiložen voucher na bezplatné zaslání autosedačky Optia zpět k výrobci.

Kombinace RECARO autosedaček váhové kategorie 0+ s bázemi RECARO fix a SmartClick jsou plnohodnotně fungujícími sestavami bez nutnosti výměny.

Samotné báze RECARO fix z dřívějšího programu výměny (kódy ER01000000 – ER01017825) je možné dobrovolně stále nechat vyměnit. Postup je stejný, jako v případě autosedačky Optia.

INFOLINKA pro program výměny: +420 737 454 975.


Děkujeme za pochopení,


v zastoupení značky RECARO

Ing. Jan Bartoš junior
Autoseating s.r.o.

Víte o nás na facebooku?
Autosedačky RECARO
Autosedačky Storchenmühle
-------------------------------------
BeltUpp komfortní pás
-------------------------------------
skákadla Hopsa

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.